مراسم روز درختکاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1399/12/16 | 

مراسم روز درختکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با کاشت ۱۰ اصله نهال به یادبود؛ شهدای مقاومت، علم و فناوری و هواپیمای اوکراین و همچنین تقدیر از ۱۰ نفر از کارکنان فضای سبز دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سیاوش خرسندی معاون فرهنگی و دانشجویی  دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: لازم است توجه جدی به موضوع گسترش فضای سبز دانشگاه شود چرا که  این موضوع نقش موثری در ارتقا روحیه کارکنان، اساتید ودانشجویان خواهد داشت.
وی افزود: در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به دنبال طراحی فضای سبز با کیفیت بالا هستیم که این موضوع در جلسه هیات رئیسه دانشگاه نیز مطرح شده است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برگزاری طرح «هم کاشت» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تاکید کرد: این طرح به مناسبت روز درختکاری برگزار و در آن ۵۰۰ نهال توسط اساتید، کارکنان و دانشجویان در محیط دانشگاه، خوابگاه ها و حتی منازل اساتید، کارکنان و دانشجویان کاشته خواهد شد.
دکتر خرسندی اظهار داشت: این طرح باعث ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ محیط زیست می شود.
دکتر فرزاد حاتمی مدیر دفترفنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: سرانه فضای سبز دانشگاه بسیار کم است که با کاشت نهال می توانیم  بخشی از این کمبود را جبران کنیم.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت وزارت علوم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی طرح های توسعه فضاهای سبز دانشگاه صنعتی امیرکبیر عملیاتی شود.
مدیردفترفنی  و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: طرح فاضلاب سراسری به زودی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرایی می شود که در این طرح موضوع جمع آوری آبهای سطحی و فاضلاب مورد توجه است.
حاتمی عنوان کرد : اجرای این طرح در راستای برنامه های مدیریت سبز دانشگاه برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

 عکس ها را در ادامه ملاحظه نمائید: