پیام رییس دانشکده

 | تاریخ ارسال: 1398/8/13 | 

 در آستانه سال تحصیلی جدید به همه استادان، دانشجویان و علاقمندان رشته مهندسی کامپیوتر بازدید کننده از وب سایت دانشکده مهندسی کامپیوتر  دانشگاه صنعتی امیرکبیر خیر مقدم عرض نموده و پیشاپیش آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک عرض می‌کنم.

دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حدود ۳۰ سال پیش از دانشکده مهندسی برق جدا شد و به عنوان یک دانشکده مستقل در زمینه مهندسی و علوم کامپیوتر به فعالیت خود ادامه داد. این دانشکده با اتکا به تجربه ۶۰ ساله دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) و استادان برجسته خود همواره به عنوان یکی از بهترین دانشکده‌های  مهندسی کامپیوتر ایران شناخته شده است و به اعتقاد بسیاری از صاحب‌نظران به لحاظ توانایی علمی و تربیت دانش‌آموختگان کارآفرین با نفوذ در بخش صنعت و خدمات کشور موفق‌ترین دانشکده مهندسی کامپیوتر کشور است.

این دانشکده همواره با پیشرفت فناوری برنامه‌های آموزشی خود را مطابق با علوم و فناوری روز دنیا و نیازهای کشور بازنگری و به روز نموده است. در حال حاضر نیز با بازنگری برنامه کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتری در مقطع کارشناسی، برنامه‌ای طراحی نموده است که ضمن ایجاد پایه‌های علمی قوی، با انعطاف‌پذیری بالا به دانشجویان اجازه می‌دهد زمینه‌های تخصصی مورد علاقه خود را دنبال کنند.

این دانشکده درحال حاضر با ۳۳ عضو هیأت علمی، در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد. در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی‌ارشد و دکتری)، دانشجویان در گرایش‌های معماری سیستم‌های کامپیوتری، نرم‌افزار، هوش مصنوعی و رباتیک، شبکه‌های کامپیوتری، رایانش امن (امنیت اطلاعات)، و تجارت الکترونیکی مشغول به تحصیل هستند.